Europejski Dzień Logopedy

6 marca w krajach Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy.

Celem tego dnia jest rozpowszechnienie wiedzy logopedycznej, stworzenie warunków do szybkiej i rzetelnej konsultacji. W tym roku szkolnym również przyłączyliśmy się do świętowania tego dnia w naszej placówce. W Zespole Wychowania Przedszkolnego, Oddziale Przedszkolnym, z zainteresowanymi uczniami ze świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone grupowe zajęcia, których celem było usprawnianie aparatu artykulacyjnego poprzez ćwiczenia oddechowe, fonacyjne. Zajęcia podzielono na cztery części, a mianowicie zabawy oddechowe, słodka gimnastyka buzi i języka, ,, trzeszczące wierszyki, logopedyczne zabawy plastyczne. Przedszkolaki, a także starsi uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli we wspólnych zajęciach.