Dzień Bezpiecznego Internetu.

6 II 2018r. to dzień, w którym  obchodzono  Dzień Bezpiecznego Internetu.

Na lekcjach z wychowawcami i pedagogiem uczniowie rozmawiali o tym, iż  rozwój technologii w szczególności zaś Internetu i środków łączności bezprzewodowej niesie ze sobą nie tylko udogodnienia dla codziennego  życia ale też pozwala na rozwój różnych zjawisk przestępczych. Jednym z nich jest cyberprzemoc. Problem ten dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży.

Uczniowie  przygotowali i wyeksponowali plakaty  kształtujące  umiejętności bezpiecznego użytkowania sieci.  Zaś  15 i 23 lutego 2018 r.  odbyła się pogadanka z dzielnicową Posterunku w Rutce Tartak, panią  Marią. Jedynasty. Przedstawicielka policji uświadomiła uczniom z klas IV-VII i II- III gim,  jakie zagrożenia związane są z „cyberprzemocą”, która polega na prześladowaniu, zastraszaniu, nękaniu, wyśmiewaniu innych osób z wykorzystaniem technik informacyjnych i komunikacyjnych. Młodzież dowiedziała się także, jakie niebezpieczeństwa i zagrożenia niesie ze sobą korzystanie z portali społecznościowych oraz kontaktowanie się w sieci z osobami nieznajomymi.