Co dalej gimnazjalisto?

Uczniowie klasy 3 gimnazjum już przygotowują się do opuszczenia murów naszej szkoły.

Marzą, zastanawiają się, planują swoją przyszłość i dalszą drogę kształcenia.

Wybór nie jest łatwy. Oferty szkół ponadgimnazjalnych są dość bogate, którą wybrać?

Dużą pomocą dla uczniów jest, realizowany przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Suwałkach projekt: "Dobry Zawód Fajne Życie".

W ramach tego projektu uczniowie klasy 3 gim.  odwiedzają suwalskie zakłady pracy i szkoły ponadgimnazjalne.

Cyklicznie spotykają się z Panią Agnieszką Zackiewicz, pracownikiem Poradni, która doradza, wspiera i pomaga podjąć właściwe decyzje.

Gościli u siebie w klasie pracowników i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu suwalskiego, którzy prezentują swoje szkoły.

Do tej pory były to Zespół Szkół Rolniczych z Suwałk i Sejn, oraz ZDZ w Suwałkach.

Wybór jest trudny, ale dokonać go trzeba.