Irena Sendler

28 maja, uczniowie klasy szóstej,  przygotowali krótki apel poświęcony 10 rocznicy śmierci Ireny Sendlerowej- bohaterskiej polskiej pielęgniarki, która w czasie II wojny światowej uratowała przed zagładą 2500 żydowskich dzieci.

Stała się ona symbolem walki z bestialstwem Niemców, których celem było całkowite wyniszczenie narodu żydowskiego, na początku w gettach i obozach koncentracyjnych, później w obozach śmierci, gdzie masowo mordowano, również dzieci w komorach gazowych. Rok 2018 został ogłoszony przez Ministerstwo Oświaty Rokiem Ireny Sendlerowej.

Apel był także okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pt. „Irena Sendlerowa- Matka Dzieci Holokaustu”. Laureatom rozdano dyplomy i nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy, a laureatom oczywiście gratulujemy.