Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2016 – etap powiatowy

Uczniowie Zespołu Szkół w Kaletniku 25 kwietnia reprezentowali Gminę Szypliszki na etapie powiatowym  Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Turniej odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu drogowego w Suwałkach.

W zmaganiach wzięło udział osiem gimnazjów i siedem szkół podstawowych z terenu powiatu suwalskiego.  Zawodnicy zmagali się z takimi  konkurencjami jak test z wiedzy o ruchu drogowym, test ze skrzyżowań, rowerowy tor przeszkód, miasteczko ruchu drogowego i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie podstawówki w składzie: Paulina Pieczulis, Gabriela Bednarko, Daniel Miszkiel i Jakub Wąsewicz oraz gimnazjaliści: Klaudia Stefanowicz, Dawid Dubiński i Bartosz Słowikowski,  zajęli I miejsca w swych kategoriach.

Nasi uczniowie zostali uhonorowani  za I miejsca indywidualnie. W kategorii szkół podstawowych najlepsza okazała się Paulina Pieczulis, a wśród gimnazjalistów Dawid Dubiński. Obydwie drużyny awansowały do etapu wojewódzkiego, na którym będą reprezentowały powiat suwalski. Opiekunem obydwu drużyn jest Andrzej Bigielis.