Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2016 – etap wojewódzki

Uczniowie Zespołu Szkół w Kaletniku 10 i 12 maja reprezentowali Gminę Szypliszki i powiat suwalski na etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Turniej odbył się przy stadionie miejskim na ul. Słonecznej w Białymstoku.

W zmaganiach uczestniczyły szkoły podstawowe jak i gimnazja. Udział w zawodach wzięło po  siedemnaście  drużyn w każdej z kategorii.  Zawodnicy zmagali się z takimi  konkurencjami jak test z wiedzy o ruchu drogowym, test ze skrzyżowań, rowerowy tor przeszkód, miasteczko ruchu drogowego i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie podstawówki w składzie: Paulina Pieczulis, Gabriela Bednarko, Daniel Miszkiel i Jakub Wąsewicz, zajęli I miejsce. Gimnazjaliści: Klaudia Stefanowicz, Dawid Dubiński i Bartosz Słowikowski,  zajęli II miejsce.

Nasi uczniowie zostali uhonorowani także za  miejsca w klasyfikacji indywidualnej. W kategorii szkół podstawowych II miejsce uzyskał Daniel Miszkiel, a wśród gimnazjalistów Dawid Dubiński I miejsce. Drużyna ze szkoły podstawowej awansowała do etapu ogólnopolskiego, na którym będzie reprezentować województwo podlaskie. Opiekunem obydwu drużyn jest Andrzej Bigielis.