Wycieczka do Krakowa i Zakopanego 2016

W dniach 16 -20 maja chętni uczniowie gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Krakowa i Zakopanego. Trochę innej bo korzystaliśmy wyłącznie z publicznych środków transportu.  .

W programie było zwiedzania Krakowa: Plac Matejki, Mury obronne: (Barbakan, Brama Floriańska), ul. Floriańska, Rynek Główny : Sukiennice, kościół św. Wojciecha, Bazylika Mariacka i Ołtarz  Wita Stwosza, Collegium Maius, Okno Papieskie i Kościół Franciszkanów, ul. Grodzka i kościół ss. Piotra i Pawła, ul. Kanonicza, Wzgórze Wawelskie: Katedra Wawelska zwiedzanie Dzwonu Zygmunta i Krypt królewskich,  Dziedziniec Zamku Królewskiego;

oraz  Zakopanego:  Panorama Tatr Zachodnich z Gubałówki, spacer po mieście, podziwianie architektury miasta,  Pęksowy Brzyzek,  willa  Karola Szymanowskiego.

Weszliśmy głęboko w Dolinę Strążyską, aż do Siklawicy, przy czym niektórzy omal Giewontu nie zdobyli...  Wjechaliśmy kolejką na Kasprowy Wierch, gdzie mogliśmy podziwiać przecudowne widoki Tatr Zachodnich, ubogacone śniegiem. Tam też doszło do gwałtownej bitwy na śnieżki, bo jak można było nie skorzystać ze świeżego puchu... Po zjechaniu kolejką do Kuźnic, postanowiliśmy zdobyć Nosal  (1206 m n.p.m.) ruszając od trudniejszej, bardziej stromej strony od potoku Bystrej.  Nagrodą był wspaniały widok na Giewont, Czerwone Wierchy oraz na Przełęcz między kopami.

Ostatnim naszym celem była Wielka Krokiew, skocznia narciarska na zboczu góry Krokiew, na którą wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym.

Wspaniała pogoda, niepowtarzalna atmosfera, sprawiły że wycieczka ta na zawsze zapisała się w naszej pamięci.