Olsztyn 2016

7 czerwca 2016 uczniowie z klas  pierwszej, trzeciej i czwartej byli  na wycieczce w Olsztynie.  Uczestniczyli w zajęciach "Ziemia, Księżyc, Słońce", w Planetarium.

W Obserwatorium Astronomicznym    zobaczyli  panoramę miasta i Słońce przez specjalny teleskop.

Kolejnym punktem był Zamek Kapituły Warmińskiej (Muzeum Warmii i Mazur)  tam uczestniczyli  w lekcji muzealnej pt.: ,,Mikołaj Kopernik - mieszkaniec olsztyńskiego zamku''.

W pamięci zostanie spacer po Starym Mieście, wśród zabytkowych kamieniczek aż do Bazyliki  św. Jakuba.

Koniecznie wszyscy musieli przejść pod Wysoką Bramą, co według legendy zapewnia spełnienie marzeń.

Następnie był pyszny obiadek, który dał siłę do dalszej wędrówki,  do Olsztyńskiego Teatru Lalek  na zajęcia teatralne.

Wycieczka wszystkim dostarczyła niezapomnianych wrażeń, które utrwalone zostały na fotografiach Mileny, która pokazywała nam Olsztyn.