Konkurs poezji patriotycznej

16 listopada 2016 roku jury w składzie: Halina Czajewska, Beata Zajączkowska, Iwona Bigielis i Maciej Filipczuk wysłuchało 9 recytacji i jednej piosenki o tematyce patriotycznej. Szkolny konkurs poezji patriotycznej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych-szkoła podstawowa i gimnazjum, a jego poziom śmiało można określić jako wysoki. Tematyka była jedna, ale autorzy różni- od Mickiewicza po Broniewskiego. Jury przyznało w sumie 5 dyplomów i nagród książkowych. W kategorii-szkoła podstawowa nagrodzone zostały 2 osoby: Karolina Augustynowicz (I miejsce) i Krzysztof Żyliński (wyróżnienie). W kategorii-gimnazjum nagrody otrzymały 3 osoby: Klaudia Stefanowicz (I miejsce), Gabriela Leszczyńska (II miejsce) i Angelika Sidorek (III miejsce). Laureaci zaprezentowali się  i odebrali nagrody na apelu z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, który odbył się 17 listopada 2016 roku. Wszystkim uczestnikom dziękujemy a nagrodzonym serdecznie gratulujemy.