Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie to  jest organizowane wspólnie z UNICEF, z okazji przypadającej 20 listopada rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka..

W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. Szkolny Klub Wolontariusza  zaproponował  kilka  aktywności: przygotował  i wyeksponował plakaty  nt praw dziecka, prowadził kolportaż materiałów edukacyjnych dla Rodziców „Apel Twojego Dziecka”, najmłodsi  pracowali w kartach pracy obrazujących  prawa  człowieka i dziecka. Nie zapomnieliśmy  o kolorze niebieskim!  Wykorzystaliśmy kolor niebieski we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Był to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.