KAMPANIA  „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”

Po raz drugi SP w Kaletniku uczestniczyła w kampanii  „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”.

Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation, która co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy. Celem kampanii jest zwiększenie społecznego zaangażowania w sprawy przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i młodzieży, promocja pozytywnych rozwiązań związanych z przeciwdziałaniem przemocy, motywowanie społeczności lokalnych do działań na rzecz dzieci krzywdzonych, edukacja społeczna dostarczająca wiedzy o zjawisku krzywdzenia dzieci i sposobach radzenia sobie z tym problemem.

Rozgrywa się ona na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Cała nasza społeczność również  mieniła się na pomarańczowo. Wolontariusze przypinali wstążeczki – symbol kampanii, rozdawali materiały edukacyjne. Przygotowali  gazetkę tematyczną, na której wyeksponowano autoportret uczniów z apelem do Rodziców. Najmłodsi wykonali rysunki swojej rodziny. Mówiliśmy  o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności.

Razem budujemy świat bez przemocy -      GALERIA  ZDJĘĆ

W załączeniu informacja o ofercie pomocy dla osób doświadczających trudnych sytuacji związanych z przemocą w rodzinie:

PORADNICTWO_SPECJALISTYCZNE(1).pdf (mopr.suwalki.pl) – miasto Suwałki

Informator - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Suwałkach (suwalski.pl) – powiat suwalski- http://www.pcpr.suwalski.pl/kat/aktualnosci/informator

Attachments:
Download this file (PORADNICTWO_SPECJALISTYCZNE(1).pdf)PORADNICTWO_SPECJALISTYCZNE(1).pdf[ ]203 kB