Noc czytania

,,NOC CZYTANIA " w Publicznym Gimnazjum w Kaletniku

Noc z 24 na 25 lutego br. w naszej szkole była wyjątkowa :-) Pięćdziesięcioro uczniów tego dnia po raz drugi przyszło do szkoły (naprawdę!!!) i to dobrowolnie (naprawdę!!!), aby czytać (naprawdę!!!).

Przebrani w piżamy: misie, tygryski, kangurki ...i wilka, zaopatrzeni we wspaniały humor i nastrojowe świece oraz małe co nieco do podgryzania wspólnie czytaliśmy ,,Pozłacaną rybkę" Barbary Kosmowskiej. To książka, którą zapamiętamy jeszcze długo po odłożeniu na półkę i którą z całą odpowiedzialnością polecamy naszym rówieśnikom. Na moment przenieśliśmy się także do „klasowego kina”, aby oglądnąć nagrodzonego wieloma nagrodami (w tym 3 Oskarami) filmu p.t. „Pianista” oraz „Dzieci Ireny Sendlerowej”.

Niewyspani, trochę zmęczeni, ale z nowymi doświadczeniami i przeżyciami z uśmiechami na twarzach rano wróciliśmy do swoich ... łóżek.

Była to wyjątkowa i niezapomniana ,,noc czytania".