Światowy Dzień Sztuki

Ten wyjątkowy dzień upamiętnia urodziny Leonardo da Vinci, jednego z najwybitniejszych twórców historii. Święto jest idealną okazją do przypomnienia jak ważną rolę pełni w naszym życiu sztuka.

W tym dniu organizowane są wydarzenia artystyczne, wystawy malarskie, spotkania z artystami. W naszej szkole również miała miejsce wystawa prac plastycznych.

Miłośnicy kolorowania przygotowali  zbiór kreatywnych, kolorowych  ilustracji – mandali. Prace uczniów bogate są w elementy geometryczne i roślinne tworzące kręte, symetryczne i splątane wzory.

Proces ich tworzenia okazał się być  wciągającą i twórczą zabawą, a także dał możliwość odprężenia i radzenia sobie ze stresem dnia codziennego, pozwalając na uspokojenie natłoku myśli i uwolnienie wyobraźni!

Galeria prac