Sprzątanie lasu

Nadchodząca wiosna, Światowy Dzień Ziemi to świetne okazje by przyjrzeć się uważnie naszemu otoczeniu i poświęcić chwilę czasu i wysiłku by to i owo poprawić.

Uczniowie klasy pierwszej i drugiej gimnazjum sprzątnęli dziś prawie 5 kilkometrowy odcinek lasu w Wigierskim Parku Narodowym, wzdłuż drogi Kaletnik Suwałki.

Efekty przerosły najśmielsze oczekiwania. Zebrano łącznie 27,  120 litrowych  worków.

Bardzo dużo śmieci pojawiło się wskutek niefrasobliwego wyrzucanie ich z aut jadących samochodów, sporo było już zapakowanych w worki, co świadczyło o tym, że zostały po prostu podrzucone do lasu. Była lokówka i prostownica do włosów, odkurzacz i  kanistry.... Ponieważ las to dom zwierząt, Domyślamy się, że zwierzęta to wszystko porzuciły.