^Back To Top
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
×

Wiadomość

Szkoła Podstawowa w Kaletniku

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

 Dnia 21 czerwca 2024 roku o godzinie 8.30 rozległ się długo wyczekiwany przez wszystkich ostatni dzwonek - znak wakacji. Na uroczystej akademii byli uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz nasz gość specjalny Wójt Gminy Szypliszki - Mariusz Grygieńć. Były przemówienia, ślubowanie Absolwentów, rozdanie świadectw, wręczenie nagród i wyróżnień, w tym 14 nagród ufundowanych przez Wójta Gminy Szypliszki dla naszych uczniów, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce i konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich, krajowych, powiatowych, gminnych oraz szkolnych.

W tym roku szkolnym, spośród 15 uczniów wyróżnionych, dwoje uczniów osiągnęło średnią 6,0 oraz wzorowe zachowanie, a jeden osiągnął wynik 5,75. Mieliśmy w bieżącym roku szkolnym wielu laureatów i wysokie wyniki w konkursach ogólnopolskich z języka angielskiego i matematyki, bardzo wysoki wynik w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Jako zwycięzcy Gminnego i Powiatowego Etapu Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego - reprezentowaliśmy powiat na etapie wojewódzkim, gdzie również zajęliśmy wysokie 8 miejsce. W Gminnym konkursie matematycznym "Matematyka to praktyka" nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych (klasy IV-VI). Mieliśmy też wiele wyróżnień i miejsc na podium w powiatowych i pozaszkolnych konkursach plastycznych, recytatorskich i tematycznych z wiedzy religijnej.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, gdyż od kilku lat wszyscy otrzymują promocję do następnej klasy, a od 3 lat mamy najwyższe wyniki w gminie z egzaminu ósmoklasisty.

Brawo Uczniowie z Kaletnika! ;)

Nie zabrakło też podziękowań i statuetek dla "dobrych duchów" naszej szkoły: Wójta Gm. Szypliszki - Mariusza Grygieńć, lokalnego przedsiębiorcy - Patryka Pudełkiewicza, Przewodniczącej Rady Rodziców, Pani Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Słobódce i innym sponsorom, którzy chcieli pozostać anonimowi.

Po zakończeniu gali, uczniowie udali się na ostatnie spotkania z wychowawcami, po czym rozpoczęli upragnione wakacje!

Życzymy pięknej pogody, udanego wypoczynku i samych słonecznych dni.

Widzimy się 2 września 2024. Do zobaczenia!

Fotogaleria na FB naszej szkoły.

Copyright © 2024. Szkoła Podstawowa w Kaletniku Rights Reserved.