Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

×

Wiadomość

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa  Ruchu Drogowego

Uczniowie naszej szkoły w dniach 16 i 18 maja reprezentowali powiat suwalski w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa  Ruchu Drogowego. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr. 43 im. Simony Kossak w Białymstoku. W imprezie uczestniczyło po 17 drużyn w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. Zawodnicy rywalizowali rozwiązując test z wiedzy, test ze skrzyżowań, jeżdżąc po rowerowym torze przeszkód i nowo wybudowanym miasteczku ruchu drogowego.  Reprezentanci  naszej podstawówki okazali się najlepsi w swojej kategorii. Na drugim i trzecim miejscu sklasyfikowano drużyny z Krasnopola i Olszyn. Po za zwycięstwem drużynowym, nasi zawodnicy odnieśli także sukcesy indywidualne. Karolina Augustynowicz stanęła na trzecim stopniu podium, a Jakub Wąsewicz został indywidualnym mistrzem województwa.  Gimnazjaliści po zaciętej walce uplasowali się na piątym miejscu. Rywalizację wygrała drużyna z Turośni Kościelnej wyprzedzając Krasnopol i Sokółkę.

Kolejny etap turnieju to finał krajowy, który odbędzie się w dniach 12-14 czerwca w Nidzicy. Uczniowie naszej podstawówki i gimnazjaliści z Turośni Kościelnej będą reprezentowali w tym turnieju województwo podlaskie.