Apel poświęcony 78 rocznicy wojny obronnej

28 września 1939 roku dowództwo obrony Warszawy podpisało akt kapitulacji miasta rozpoczynając  przeszło pięcioletni , bardzo krwawy okres niemieckiej okupacji naszej stolicy…  Dokładnie w 78 rocznicę tego wydarzenia , apelem poświęconym wojnie obronnej Polski  1939 roku zaatakowanej zdradziecko ze wszystkich stron przez Niemców i Rosjan, bardzo poetycko i wzniośle przypomnieli nam o niej uczniowie starszych klas naszej szkoły.

Rozpoczęli swoją opowieść dniem 1 września 1939 roku, kiedy to zaczęła się największa wojna w dziejach świata – II wojna światowa , przywołali najważniejsze wydarzenia z  kampanii wrześniowej i prawie sześcioletniej  okupacji  ziem polskich przez Niemcy i Rosję.

O tych wydarzeniach nie mamy prawa zapomnieć ponieważ, jak twierdził Józef Piłsudski: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

Apel stał się także okazją do wyróżnień. 27 września odbył się szkolny test wiedzy pt. „ Wrzesień 39. Pamiętamy ”, w którym wzięło udział 17 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Laureatami konkursu zostali:

Adrian Stawiecki kl.VII – I miejsce

Natalia Sokołowska kl. II gimn. – II miejsce

Konrad Jurkun kl.VI – III miejsce.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy!