Choinka szkolna 2016

22.01.2016r. w naszej szkole odbyła się choinka szkolna. Podtrzymując piękną tradycję, uczniowie naszej szkoły przygotowali - jasełka, czyli teatralne przedstawienie biblijnych wydarzeń związanych z narodzeniem Pana Jezusa. W tym roku przedstawili je uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum pod kierunkiem nauczyciela religii.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezusa przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami.

Dzieci z radością odgrywały swoje role, dbając jednocześnie o miłe doznania słuchowe widowni a piękna scenografia betlejemskich klimatów w sali gimnastycznej tego dnia pomogła wszystkim w szczególny sposób przeżywać te występy.

Następnie wystąpili uczniowie klasy II, V oraz II gimnazjum, a na sam koniec zjawił się wyjątkowy Gość – Święty Mikołaj. Mikołaj obdarował wszystkich prezentami.

Na tym zakończył się I semestr nauki, uczniowie udali się na wymarzone ferie zimowe.

Życzymy wszystkim, zarówno uczniom jak i pedagogom udanego wypoczynku. Spotkamy się ponownie 8 lutego.

Do zobaczenia