WSPARCIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie, które jest odpowiedzią na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym.
- całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12
- bezpieczny czat internetowy prowadzony na stronie - https://brpd.gov.pl/sos-czat/.
Więcej na ten temat przeczytać można na stronie https://brpd.gov.pl/2020/12/07/startuje-calodobowy-dzieciecy-telefon-zaufania-iczat-internetowy/.
Suwalski Ośrodek Kultury zaprosił uczniów szkół podstawowych do udziału w VII Przeglądzie Dziecięcej Twórczości Plastycznej Suwałki 2020.
Inspiracją młodych artystów były znani i mniej znani ludzie Suwalszczyzny - wybitne postaci ważne dla naszego regionu.
Z przyjemnością informujemy, iż Marysia Augustynowicz (kl.IV) i Julitka Popko (kl.IV) zajęły ex aequo II MIEJSCE!
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji miała nieco odmienny charakter. Jesteśmy jednak przekonani, że szczególnie w tym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.
Nasza społeczność szkolna włączyła się w akcję poprzez:
„Świąteczny List od Przyjaciela” to akcja Stowarzyszenia PRO SALUTE, do której włączyła się SP w Kaletniku.
Uczniowie naszej szkoły stworzyli dziesiątki kartek świątecznych, własnoręcznie wypisali życzenia świąteczne.
Pragniemy pokazać, że dzieci z Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB mają w nas przyjaciół, którzy myślą o nich i wierzą w ich wyzdrowienie.
Mamy nadzieję, że wywołają one niejeden uśmiech na dziecięcej twarzy.
Społeczność naszej szkoły przystąpiła do III edycji Akcji Charytatywnej „Łańcuch dobra”. Z zapałem, mobilizując najbliższych z rodziny, wzięliśmy się do pracy. Pragniemy w ten oto sposób wesprzeć na duchu dzieciaki borykające się z chorobą. Przyświecała nam również idea bicia rekordu. Choć to zadanie symboliczne – ma jednak pokazać dzieciom z dystrofią mięśniową, że nie są same w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, którzy wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki, może nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie możliwie najdłuższego łańcucha.
Rekordową długość papierowego łańcucha w zmaganiach indywidualnych uzyskała Julitka P. - 28,9m! Brawa należą się również: Marysi A. – 10m 15cm, rodzeństwu - Kacprowi, Nikoli, Aurelce – 10m, braciom - Konradowi i Dawidowi – 8m 30cm, Kindze T. – 7m 70cm, Madzi P. – 7m 30cm, Sebastianowi T. i Mikołajowi Sz. po 7m, oraz Blance K. – 6m 70cm. Działania zespołowe w Oddziale Przedszkolnym, przy wsparciu pani Marzenki, zaowocowały aż 30- metrowym łańcuchem! Wielki podziw i uznanie wzbudził również barwny, 7-metrowy łańcuch wykonany przez najmłodsze Skrzaty z ZWP pod czujnym okiem pań Mart.
Łączna długość naszego ŁAŃCUCHA DOBRA wynosi 231 m 30 cm!
Serdecznie dziękuję wszystkim za udział!