Szkoła Podstawowa w Kaletniku
WSPARCIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
- Szczegóły
- Autor: Edyta Sawicka
WSPARCIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie, które jest odpowiedzią na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym.
- całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12
- bezpieczny czat internetowy prowadzony na stronie - https://brpd.gov.pl/sos-czat/.
Więcej na ten temat przeczytać można na stronie https://brpd.gov.pl/2020/12/07/startuje-calodobowy-dzieciecy-telefon-zaufania-iczat-internetowy/.
Sukcesy plastyczne naszych uczennic
- Szczegóły
- Autor: Edyta Sawicka
Suwalski Ośrodek Kultury zaprosił uczniów szkół podstawowych do udziału w VII Przeglądzie Dziecięcej Twórczości Plastycznej Suwałki 2020.
Inspiracją młodych artystów były znani i mniej znani ludzie Suwalszczyzny - wybitne postaci ważne dla naszego regionu.
Z przyjemnością informujemy, iż Marysia Augustynowicz (kl.IV) i Julitka Popko (kl.IV) zajęły ex aequo II MIEJSCE!
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Razem na Święta – akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej
- Szczegóły
- Autor: Edyta Sawicka
Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji miała nieco odmienny charakter. Jesteśmy jednak przekonani, że szczególnie w tym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.
Nasza społeczność szkolna włączyła się w akcję poprzez:
- przygotowanie świątecznych kartek dla Seniorów,
- napisanie Listu Świątecznego dla podopiecznych ze Stowarzyszenia Pro Salute,
- zbiórkę karmy dla zwierzaków ze schroniska Fundacji „Zwierzęta Niczyje”,
- przygotowanie słodkiej paczki od pracowników SP dla dzieci z OśrodkaRehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Brodzie Nowym.
Świąteczny List od Przyjaciela
- Szczegóły
- Autor: Edyta Sawicka
„Świąteczny List od Przyjaciela” to akcja Stowarzyszenia PRO SALUTE, do której włączyła się SP w Kaletniku.
Uczniowie naszej szkoły stworzyli dziesiątki kartek świątecznych, własnoręcznie wypisali życzenia świąteczne.
Pragniemy pokazać, że dzieci z Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB mają w nas przyjaciół, którzy myślą o nich i wierzą w ich wyzdrowienie.
Mamy nadzieję, że wywołają one niejeden uśmiech na dziecięcej twarzy.
- III edycja Akcji Charytatywnej „Łańcuch dobra"
- Odwiedził nas Święty Mikołaj
- Światowy Dzień AIDS
- Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka razem z UNICEF
- Andrzejki Przedszkolaków
- Święto Pluszowego Misia
- 19 dni przeciwko pomocy
- 19 listopada – Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu.
- Szkoła do hymnu
- Dzień uśmiechu
Strona 72 z 99



