Szkoła Podstawowa w Kaletniku
UCZYMY I WYCHOWUJEMY OD PONAD 200 LAT

Menu

  • Home
  • e-Dziennik
  • Dowozy
  • Kadra
  • Dokumenty szkolne
  • Dożywianie płatne
  • Opieka psychologiczno - pedagogiczna
  • Standardy Ochrony Małoletnich
  • Legitymacje szkolne
  • Laboratoria Przyszłości
  • Rekrutacja
  • Świetlica środowiskowa
  • Pomoc zdrowotna i socjalna
  • Sytuacje kryzysowe
  • Klauzula informacyjna RODO
  • BIP

W tej chwili

Odwiedza nas 87  gości oraz 0 użytkowników.

Laboratoria Przyszłości

Jesteśmy na FB

Logowanie

Zaloguj się lub załóż konto

  • Nie pamiętasz hasła?
  • Nie pamiętasz nazwy?

Szkoła Podstawowa w Kaletniku

Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

Szczegóły
Autor: Edyta Sawicka
Utworzono: 07 maj 2020

   5 maja to Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych i Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Święto to zapoczątkowano we Francji w latach 90-tych XX wieku. W Polsce Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną został ustanowiony w 1999 r. przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

     Dlatego jest to szczególna okazja, aby przypomnieć nam wszystkim o prawach i możliwościach osób niepełnosprawnych do równego uczestnictwa w szeroko pojętym życiu społecznym.

     Niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji żadnego człowieka. Godność, to nienaruszalne prawo każdego człowieka bez względu na pochodzenie, pozycje społeczne, stan zdrowia. Godnie żyć, to funkcjonować w społeczeństwie na równych zasadach. Dzięki obchodom tego dnia osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogą zaprezentować swoje możliwości i umiejętności. Mają możliwość pokazania, że są kimś więcej niż ludźmi dotkniętymi przez los – są tacy sami jak wszyscy inni – czują, kochają, złoszczą się, mają swoje mocne i słabe strony.

 

Polecam lekturę ciekawego artykułu:     http://pressmania.pl/5-maja-swiatowy-dzien-godnosci-osob-…/…


 

Zostań w domu z dobromisiem – akcja informacyjno - edukacyjna

Szczegóły
Autor: Edyta Sawicka
Utworzono: 07 maj 2020

 

Akcja skierowana jest do dzieci w wieku 5-9 lat. Z myślą o nich, co tydzień, w poniedziałkowe południe na stronie podlaskiej Policji zostanie zamieszczona bajka edukacyjna. Każdorazowo dotyczyć będzie innego aspektu bezpieczeństwa, przedstawiając niewłaściwe lub nieostrożne zachowanie bohatera.

Warunkiem uczestnictwa w akcji jest wykonanie pracy plastycznej, plakatu, gry planszowej, komiksu, kolażu itp. Prace powinny dotyczyć prawidłowego zachowania się w odniesieniu do zamieszczonej bajki edukacyjnej. Następnie prace należy sfotografować i przesłać zdjęcia na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. 

Nadesłane prace będą zamieszczone na stronie podlaskiej Policji, zaś na twórców najciekawszych z nich czekać będą upominki.

Regulamin:

http://podlaska.policja.gov.pl/pod/dzialania/prewencja/dzialania-profilaktycz/zostanwdomu-z-dob/64370,zostanwdomu-z-Dobromisiem.html

OGŁOSZENIE

Szczegóły
Autor: Justyna Sidorek
Utworzono: 20 kwiecień 2020
 
W związku z licznymi zmianami w przepisach prawa i wynikających ze zmian terminów - egzaminy ósmoklasisty zostały przełożone. Minister Edukacji Narodowej poinformował o przełożeniu terminu egzaminów na miesiąc czerwiec. Informacje szczegółowe o ostatecznym terminie egzaminu będą podane przez Ministerstwo i Centralną Komisję Egzaminacyjną na 3 tygodnie przed dniem egzaminu.
Od dynamiki rozwoju wirusa COVID-19 i związanej z tym liczby zachorowań uzależnione są również decyzje przedłużające terminy zdalnego nauczania. Ostatni z podanych terminów zdalnego nauczania to 26 kwietnia, jednakże można się spodziewać kolejnej zmiany.
Aktualne informacje można znaleźć na stronie szkoły w zakładce Komunikaty sanitarne - w załączonym linku do strony MEN: https://www.gov.pl/web/edukacja
 
Dziękuję Wam wszystkim - nauczyciele, uczniowie i rodzice/opiekunowie - za zaangażowanie w realizację zdalnych lekcji oraz za wyrozumiałość i cierpliwość. Mam świadomość, jak wiele trudu i zaangażowania wszyscy wkładacie w pokonywaniu codziennych trudności edukacyjnych i wychowawczych. Wiem, że wspólnie pokonamy te trudności i wkrótce będziemy mogli wrócić do normalnej pracy i nauki.
 
Pozdrawiam Wszystkich,
życzę spokoju i zdrowia
Justyna Sidorek

Życzenia Świąteczne

Szczegóły
Autor: Justyna Sidorek
Utworzono: 07 kwiecień 2020

Drodzy Rodzice i Uczniowie

Szczegóły
Autor: Justyna Sidorek
Utworzono: 23 marzec 2020

Zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej – podejmujemy działania wspierające edukację Waszych dzieci. W tym celu, już od dziś, skontaktują się z Państwem wychowawcy klas i przedstawią przyjęte w szkole procedury, mające na celu zdalne nauczanie z wykorzystaniem Internetu.

Będziemy się komunikować poprzez:

- dziennik elektroniczny szkoły (materiał do opracowania),

- stronę internetową szkoły (materiał do opracowania),

- telefonicznie (pomoc w wykonywaniu zadań, konsultacje, instruktaż),

- oraz media społecznościowe – aplikacja Messenger (w szczególności dla klas IV-VIII), na której będziecie mogli realizować zadany materiał oraz zwracać się z prośbą o pomoc w wykonywaniu zadań oraz zaliczać u nauczycieli wykonane prace.

Więcej…

  • Drodzy uczniowie
  • Apel szkolny
  • IX Powiatowy Konkurs Recytatorski ,,Poeci pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny im. Wacława Klejmonta"
  • Zdrowo i kolorowo
  • Turniej piłki nożnej
  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
  • Akademia mistrzów narciarstwa zjazdowego 2020
  • Zebraliśmy ponad 1400 zł !!!
  • Konkurs Katechetyczny
  • "Być tam, zawsze tam gdzie Ty!!!"

Strona 80 z 102

  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84